Гід по Прилуччині
Пропонуємо відвідати такі місця
1. Спасо-Преображенський собор - кафедральний православний собор Прилуцького благочиння Ніжинської єпархії УПЦ; історико-архітектурна пам'ятка українського бароко початку XVIII століття. Храм розташований у історичному центрі Прилук на розі вулиць Галаганівської та Шевченка.

2. Пам'ятник Володимирові Мономаху - монументальний пам'ятник на честь 900-ліття міста. Розташований в історичному середмісті Прилук на Валу над Удаєм. Монумент був відкритий 22 серпня 1992 року. Автор — скульптор Семен Кантур. Пам'ятник на честь 900-річчя Прилук

3. Пам'ятник Святителя Іоасафа (Бєлгородського, чудотворця Прилуцького). Пам’ятник Йоасафові встановили благодійним коштом мецената Юрія Коптєва в 2011 році, на честь 100-річчя канонізації Святого. Автори роботи – скульптор Олег Радзевич та архітектор Павло Бережний.

4. Полкова скарбниця
Архітектурний стиль – українське (козацьке) бароко. Пам’ятка архітектури національного значення.
Полкова скарбниця – це перша мурована споруда Прилук та найстаріша збережена споруда міста загалом. Скарбниця збудована на початку XVIII століття, орієнтовно в 1714 році, коли Гнат Ґалаґан стояв на чолі Прилуцького козацького полку.

5. Миколаївська церква з дзвіницею
Пам’ятка архітектури національного значення.
Миколаївська церква з дзвіницею зведена в 1720 році на кошти полковника Гната Ґалаґана. Споруда виконана в стилі українського (козацького) бароко з елементами класицизму.
.jpg)
6. Собор Різдва Пресвятої Богородиці. Пам’ятка архітектури національного значення. Приналежність – Православна церква України.
Собор Різдва Богородиці спорудили в 1806–1815 роках у стилі класицизму. Раніше на його місці стояла дерев’яна соборна церква Різдва Богородиці 1618 року, котру наразі вважають найпершою церквою Прилук.
_%D1%83_%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%BB%D1%83%D0%BA%D0%B0%D1%85.jpg)
7. Стрітенський собор Свято-Троїцького Густинського монастиря
Стрітенський собор спорудили в 1893–1899 роках у пам’ять про російського імператора Олександра II, якого вбили в 1891 році. Практично всю суму на будівництво храму, а саме 60 тисяч карбованців, пожертвував тодішній міський голова Іван Дедіна.

8. Пам'ятник Тарасові Шевченку.
Скульптори – Володимир Небоженко, Семен Кантур. Архітектор – Павло Бережний. Пам’ятка монументального мистецтва.
Пам’ятник Тарасові Шевченку за сприяння мецената Юрія Коптєва встановили в 2007 році.
Вважається, що цей пам’ятник є першим пам’ятником в Україні, який присвячений саме Шевченку як художнику, а не як письменнику

9. Пам'ятник Любові Забашті. Пам’ятник встановили за сприяння мецената Юрія Коптєва у вересні 2011 року. Автори роботи – скульптори Володимир Чепелик та Олексій Чепелик.
Любов Василівна Забашта (3 лютого 1918 – 21 липня 1990) – відома українська поетеса та дружина Андрія Самійловича Малишка. Забашта народилася в Прилуках на Кустівцях, де навчаючись у молодших класах школи № 4 почала вперше писати вірші.

10. Природний історико-мистецький простір "Три дуби" із фрагментом козацьких підземель.
Знаходиться в центрі міста. Нещодавно відкритий.
На території ботанічні пам'ятки природи регіонального значення "3 вікові дуби" з охоронними табличками, віком понад 400 років. Це залишки старовинного козацького оборонного дубового гаю.
Простір розташований на межах колишньої Прилуцької козацької фортеці XVII ст., старовинних Переяславських брами та шляху, валової річки Муховець (правої притоки Удаю).

